Folklor góralski jest częścią kultury ludowej w Polsce i jednocześnie jednym z najbardziej wyrazistych na terenie naszego kraju. Bogactwo form, popularność, a przede wszystkim żywa tradycja, świadczą o jego pięknie. Nierozerwalnym elementem podhalańskiego dziedzictwa jest ubiór. Wszelkie święta rodzinne jak: wesela, chrzciny, pierwsze komunie czy uroczystości kościelne, obfitują w bogaty i zachwycający przyodziewek. Pięknie haftowany strój panny młodej na góralskim weselu, wyszukane tybetki eleganckich pań na procesji w Zmartwychwstanie czy białe bukowe portki szykownych gazdów na pasterce, stanowią kwintesencję góralskiej mody.Strój a raczej ubranie góralskie, gdyż tak właśnie jest określany na tej skalnej ziemi jest wpisane w życie i codzienność Podhalan.
Z potrzeby serca i wyeksponowania piękna góralskiej spuścizny, zrodził się pomysł na stworzenie miejsca, w którym znajdzie się wszystko to, co potrzebne jest do wyrażenia siebie najparadniej jak się da. W Białej Izbie to nie tylko zwykły sklep, to przestrzeń, gdzie znajdują się ubrania tworzone z miłością, pasją i przywiązaniem do góralskiego dziedzictwa naszego regionu. Nazwa sklepu zainspirowana jest tradycyjną białą izbą, która stanowiła zacisze góralskiej chałupy i była pomieszczeniem, w którym z należytym poszanowaniem przechowywano góralskie ubrania. W książce Styl Zakopiański Dr Stanisław Eljasz Radzikowski pisał: „Izba na prawo, świetlica, (…) jest to salon góralski. Nie ma w niej zwykle pieca. Pułap i ściany świecą czystym złotawym blaskiem doskonale heblowanego drzewa. (…) Jest ona składem ubrań świątecznych i muzeum pamiątek rodzinnych”.
Wzorem przeszłych wieków W Białej Izbie, odnajdziecie państwo to, co kunsztowne i eleganckie, wyraziste i gustowne, na rozmaite okazje, uroczystości kościelne, rodzinne i społeczne. Zaspokoją u nas swoje oczekiwania zarówno koneserzy i znawcy góralszczyzny, jak również osoby, pragnące dopiero zgłębić piękno podhalańskiego folkloru.